Konsultacija telefonu: +370 621 74868 El. paštu: info@autoledas.lt
LED, Xenon ar Halogeninis apšvietimas automobiliui
Trumpai aptarsime pagrindinius skirtumus automobilių apšvietime

 

Pagrindiniai skirtumai tarp LED, HID (Xenon - Ksenon) ir halogeninių lempučių pavaizduoti paveiksliukuose esančiuose viršuje.

Mes visada esame už naujausias ir saugiausias technologijas.

Siūlome rinktis iš mūsų LED asortimento prekes. Akys nepavargs ilgoje kelionėje tamsiu paros metu, kadangi nereikės įsitempus stebėti kelią. Turbūt daug kas žino tą jausmą, kai ilgai važiavus tamsiu paros metu pavargsta akys, jos parausta. Netgi sekančią dieną jaučiame nuovargį. LED apšvietimas padės viso to išvengti, nes Jūs važiuosite aplinkoje, kurioje kelias bus apšviestas daug intensyviau. 

Nes dar visai neseniai LED galėjo džiaugtis tik išskirtinių, prabangių (BMW, Mercedes Benz, Audi, Lexus, Infinity) automobilių savininkai ir vairuotojai, o dabar LED gali susimontuoti bet kas tik to panorėjęs ir suprantantis ir matantis akivaizdžiai jų privalumus.

 

Trumpai apie LED apšvietimą:

Tai yra viena naujausių apšvietimo kategorijų (išskyrūs lazerinį apšvietimą - naujausiose automobilių modeliuose).

LED technologijos žibintai yra nedideli, vartoja mažai energijos ir, svarbiausia, skleidžia daugiau šviesos nei įprastinės halogeninės lemputės.

Todėl gamintojai juos itin pamėgo: jie leidžia automobilio interjerą paversti jaukia aplinka, o išorėje montuojami šios technologijos žibintai padeda išsiskirti ir didina efektyvumą – dėl nedidelės eikvojamos energijos LED iš esmės neturi įtakos automobilio degalų sąnaudoms.

Xenon, nors ir sparčiai pigo, prabangių automobilių rinkoje dominavo neilgai – ją pakeitė efektyvesnė LED technologija, dabar prieinama renkantis daugelį naujų modelių.

LED lempučių tarnavimų laikas kaip ir visur priklauso nuo automobilio eksplotavimo laiko, dažniausiai nekeičia savo efektyvumo 2-4 metus (tai nėra būdinga gabaritinėms lemputėms).

LED lemputės nebijo drėgmės ir kratymosi, jie nesusikratys nuo didelės vibracijos, kaip gali būti su paprasta, halogenine lempute. LED inovatycijos leido išspręsti ir kaitimo problemas, buvo įmontuoti nedideli ventiliatoriai, kurie aušina LED lemputes.

 

Trumpai apie Xenon (Ksenon) apšvietimą:

Pagrindinis Xenon ir paprastų halogeninių lempučių skirtumas yra šviesos spalva – įprastą geltoną pakeitė balta. Kartu kelias tapo apšviečiamas kur kas ryškiau, o tai didina eismo saugumą.

Xenonai (ksenonai) susideda iš lemputės ir aukštos įtampos bloko. Lemputės naudojamos jau senai buityje ir automobiliuose, čia nėra nieko naujo ar neįprasto. Xenonų sistemoje būtina grandis yra aukštos įtampos xenonų blokas. Xenonų lemputės viduje yra specialios dujos, užpildytos xenono ir gyvsidabrio dujomis. Kad jas uždegti būtina labai aukšta įtampa (apie 20.000 Voltų). Uždegus dujas yra paduodama apie 85V  įtampa, jos užtenka, kad palaikyti xenonų lemputę veikiančia.

Kitas didelis xenonų privalumas yra jų tarnavimo laikas, kuris yra neretai virš 3-5 kartų ilgesnis nei paprastų halogeninių lempučių.

 

Trumpai apie halogeninį apšvietimą:

Seniausia technologiją lyginant su LED IR HID Xenon.

Dažniausiai dar naudojama senesnuose automobiliuose. 3-5 kartus prasčiau šviečia nei Xenon ir LED (labai priklauso nuo halogeninės lemputės charakteristikos).

Halogeninės lemputės pasižymi turinčios šiltus, gelsvus tonus - spektras daugelio laikomas maloniu akiai. Neakinančios priešais važiuojančio automobilio (labai priklauso ir kaip nureguliuoti automobilio žibintai, tai galioja ir LED ir Ksenon apšvietimui).

Halogeninės yra panašios į kaitrines lemputes, halogeninės lemputės įkaista daugiau nei kaitrinės, todėl didesnis nudegimo bei gaisro pavojus. Lemputės stiklas gali sprogti, jei ant jos pateko riebalų ar kitų teršalų.

 

Vis dėlto specialistai sutaria, jog LED technologija dėl prieinamumo ir efektyvumo turėtų užkariauti arba jau užkariauja rinką – tokio tipo žibintų skleidžiamos šviesos pakanka puikiai matyti kelią (ar būti matomam), o mažėjanti kaina leidžia juos montuoti vis daugiau automobilių.